AKUPUNKTUR NEDİR?

Genel olarak, çelik, gümüş veya altından yapılmış özel akupunktur iğnelerinin belli akupunktur noktalarına batırılması ile yapılan tedaviye, akupunktur tedavisi denir.

HACAMAT NEDİR?

Hacamat kısaca deri altında birikmiş , vücutta hastalıklara neden olan toksin kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir.

SÜLÜK TEDAVİSİ

Sülükle tedavi anlamına gelen Hirudoterapi, antik çağlardan beri hekimler tarafından tedavi aracı olarak kullanılmıştır.

HOMEOPATİ

Homeopati eski Yunancadan gelir ve homeos (= benzer) ile pathos ( = acı çekmek, hastalık) kelimelerinden oluşur, benzeri benzer ile tedavi etmek anlamına gelir.

OZON TEDAVİSİ

Dünya için önemli olan ozon, tıp dünyasında da günden güne çok daha önemli bir yer edinmektedir. Ozon tedavisi ile kanserden diyabete, tansiyondan böbrek rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

TUZ TERAPİSİ

Günümüzde yeni ortaya çıkan terapi dallarından bir tanesi de tuz terapisidir. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir.

AROMATERAPİ

Aromaterapi, tamamlayıcı ve koruyucu hekimlik yöntemidir. Vücutta oluşan zihinsel ve fiziksel dengesizlikleri gidermek, vücut sağlığını ve zindeliğini korumak için kullanılır.

GELENEKSEL ÇİN TIBBI

Çin kökekli gelenek ve felsefelere dayanan bütüncül bir tıp sistemidir. Geleneksel Çin Tıbbı (GÇT) insanların dengelerini yeniden sağlamak için tasarlanmış olan bir grup müdaheleye dayanır.

NÖRAL TERAPİ

Nöral Terapi Nedir?

Nöral terapi ya da nöral tedavi tanımlaması iyileşme için bedenin network ağına, uyarıcı ve düzenleyici etki edilmesi anlamında kullanılmaktadır.

OKSİJEN TERAPİ

Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Ciltte gözle görülür bir canlılık, yumuşaklık ve tazelik hissedilir.

YOGA VE MEDİTASYON

Meditasyon zihinle yapılan bir uygulamadır ve aslında meditasyon tarif edilemez. Herkesin kendi deneyimleri vardır. Ancak meditasyona hazırlık, ortamın nasıl olması gerektiği ve hangi oturuş biçiminin ve hangi nefes tekniğinin kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz.

TUİ NA

Tui na Masajı
 
Tui na masajı ismini Çince "it ve çek” anlamına gelen kelimelerden alır. Çok derine uygulanan ancak sürekli hareket eden basıncın, yüzlerce kez tekrarlanacak şekilde kontrollü olarak kullanılmasını gerektirir. Uygulayıcı başparmağının boğumunu bastırır ve sonra tedavi edilen bölgenin etrafını hafifçe ovar.

ÇİGONG

Çi yaşam enerjisidir. Bu sadece bize ait değil tüm evren dahil olmak üzere herşeye ait bir enerjidir. Gong ise sabırla yaptığımız egzersizler ve çalışmalar sonucu elde ettiğimiz faydalardır. Çigong için kısaca "enerji ile çalışma" egzersizleri diyebiliriz.

HİPERTERMİ

vücut sıcaklığının 41 °C veya daha yüksek bir değere yükseldiğinde ortaya çıkan ve termoregülatör mekanizmaların bozulmasına, sıcak çarpmasına yol açabilen bir durumdur. Hipertermi hafif veya şiddetli şekillerde kendini gösterebilir. Genellikle çevresel faktörler sonucu oluşur; direk olarak güneş ışınlarına maruz kalma ve ortam sıcaklığının yüksek seviyelere ulaşması gibi.

HERBALİSM

Her hastalığın şifası doğada bulunmaktadır, insanoğluna düşen onu arayıp bulmak ve uygulamaktır. Ancak hastalıkları tedavi etmek, hangi ilacın hangi hastalığa iyi geldiğini bulmak, hangi ilacın hangi işlemlerden geçtikten sonra ne kadar ölçüyle uygulanması gerektiği gibi bir dolu soru, insanoğlunun binlerce yıldır çözmesi gereken problemler yığınında yer almaktadır. 

AYURVEDA

Ayurveda kadim bir lisan olan sanskritçe bir kelime olup, kelime anlamı olarak ‘Yaşam Bilimi’ manasına gelmektedir.

UNANİ TIBBI

Unani tıbbı Ayurveda ya yakın bir alternatif tıp yöntemidir. Arapça da Unani tıbbı Mucize şifalı kürler olarak da bilinir. Unani tıbbının Dört esas temele dayanan prensibi vardır. Bu dört esas İslam tıbbında aşağıdaki, şekilde nitelendirilir.